MO SRZ Šahy
Oficiálna stránka Miestnej organizácie SRZ Šahy

Naši pretekári

Jesenné kolo 2.ligy v LRU-plávaná

Uplynulý víkend sa naše družstvo zúčastnilo jesenného kola 2.ligy v LRU-plávaná, ktoré sa konalo na Dolnobarskom rybníku, v ktorom sme chceli potvrdiť 3.miesto z jarného kola, prípadne zabojovať o vyššie umiestnenie, ktoré by nás posunulo do prvej ligy. Dva týždne pred týmto pretekom sme boli na tejto vode trénovať, aby sme mali aspoň nejaký prehľad o obsádke rýb. Hlavnou lovenou rybou bol kapor o váhe cca 1-3 kilogramy (výnimočne aj kusy cez 5 kilogramov) a pleskáč vysoký 200-500 gramov. Čo sa týka kaprov, tieto vynikali neskutočnou bojovnosťou a (ako sa aj neskôr ukázalo cez pretek) kľúčom k úspechu bolo, kto ich dokázal nielen prilákať, ale hlavne úspešne zdolať na jemné náčinie na delič ku, pr&i acute;padne match prút.  V piatok sa konal povinný tréning, kde sme ešte doladili systémy a krmivo na sobotu a nedeľu. V sobotňajšom preteku sa naši pretekári umiestnili: Stanislav Bačík 8, Luboš Taňaši 1, Stanislav Šebek 11 a Ján Dulai 6. Po tomto preteku sme síce stále zostali na 3. mieste, ale už sa k nám priblížili ďalšie družstvá a vedeli sme, že nedeľný pretek ešte môže "zamiešať kartami". V nedeľu sa naši pretekári umiestnili: Ján Dulai 7, Stanislav Bačík 8, Luboš Taňaši 5 a Ondrej Staňo 1. Týmto výsledkom sme potvrdili konečné 3.miesto v družstvách. Do prvej ligy postúpili družstvá z Nových Zámkov a Dunajskej Lužnej. V budúcom roku čaká ; ligov& uacute; súťaž niekoľko zmien, tie hlavné su rozšírenie na 3 kolá oproti dvom súčasným a takisto počet postupujúcich a zostupujúcich družstiev sa rozširuje na 3 zo súčasných dvoch. Veríme, že budúci rok bude pre naše družstvo aspoň taký úspešný ako bol tento. Na záver prikladám niekoľko fotiek z pretekov.
                                                                                                                                         Za družstvo MO SRZ Šahy Luboš Taňaši.

ÚSPEŠNÝ JÚLOVÝ VÍKEND

Minulý víkend bol úspešný pre našich pretekárov. V sobotu sa konal 36.ročník Ipeľského pohára na “domácej” vode OR Ipľa, kde sa naše družstvo umiestnilo na peknom 2.mieste, kde chýbal jeden bod na celkove prvenstvo. V nedeľu sme sa zúčastnili pretekov v maďarskom Váci na rieke Dunaj, ktoré organizuje známy výrobca plavákov firma Cralusso. Sektor A vyhral náš pretekár Stanislav Šebek, ktorý skončil v celkovom umiestnení na 2.mieste. Stanislav Bačík a Luboš Taňaši obsadili vo svojich sektoroch 3.miesto.

Za družstvo MO SRZ Šahy Luboš Taňaši

Vn Sklabina Alexander Székely 3. miesto

Lov rýb udicou - plávaná

V nasledujúcom príspevku by som Vám rád predstavil naše pretekárske družstvo v Love rýb udicou – plávaná.
Naše družstvo vzniklo na jeseň roku 2016 v zložení Stanislav Šebek, Stanislav Bačík, Luboš Taňaši a vedúci družstva Zoltán Gajdošík. Už predtým sme sa zúčastňovali či už ako jednotlivci alebo družstvo rôznych pohárových pretekov, dokonca aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, dvaja členovia družstva reprezentovali predtým družstvo MO SRZ Veľký Krtíš, s ktorým sa im podarilo v roku 2016 postúpiť do 1.ligy.

V sezóne 2017 sme sa prihlásili do divízie LRU-plavaná. Jednalo sa o dva dvojkolové preteky 3 členných družstiev, jarné kolo sa uskutočnilo na VN Môťová vo Zvolene a jesenné na VN Budkovce v Michalovciach. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev a  obsadili sme celkové 2.miesto, čo znamenalo postup do 2.ligy.

V sezóne 2018 sme absolvovali dve dvojkolá 2.ligy. V tomto ročníku nám pribudol pretekár Ondrej Staňo z MO SRZ Turčianske Teplice, nakoľko preteky 2.ligy chytajú už 4 členné družstvá. Jarné kolo organizovala MO SRZ Trenčín na ich trati na rieke Váh a jesenné kolo sme absolvovali na rieke Laborec vo Veľkých Kapušanoch. V tejto súťaži sme obsadili celkové 9.miesto z 12-tich družstiev.

V nasledujúcej sezóne 2019 sa zúčastnime pretekov 2.ligy. Termíny a miesta konania budú známe po januárovom zasadnutí sekcie LRU. Našim cieľom pre nasledujúcu sezónu je čo najlepšie umiestnenie v 2.lige a absolvovanie viacerých pohárových pretekov, o ktorých výsledkoch sa radi podelíme prostredníctvom tejto stránky. V priloženej fotogalérii sú spomenuté niektoré úspechy členov našeho športového družstva z predošlých ročníkov.