MO SRZ Šahy
Oficiálna stránka Miestnej organizácie SRZ Šahy

Naši pretekári
Lov rýb udicou - plávaná

V nasledujúcom príspevku by som Vám rád predstavil naše pretekárske družstvo v Love rýb udicou – plávaná.
Naše družstvo vzniklo na jeseň roku 2016 v zložení Stanislav Šebek, Stanislav Bačík, Luboš Taňaši a vedúci družstva Zoltán Gajdošík. Už predtým sme sa zúčastňovali či už ako jednotlivci alebo družstvo rôznych pohárových pretekov, dokonca aj Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, dvaja členovia družstva reprezentovali predtým družstvo MO SRZ Veľký Krtíš, s ktorým sa im podarilo v roku 2016 postúpiť do 1.ligy.

V sezóne 2017 sme sa prihlásili do divízie LRU-plavaná. Jednalo sa o dva dvojkolové preteky 3 členných družstiev, jarné kolo sa uskutočnilo na VN Môťová vo Zvolene a jesenné na VN Budkovce v Michalovciach. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev a  obsadili sme celkové 2.miesto, čo znamenalo postup do 2.ligy.

V sezóne 2018 sme absolvovali dve dvojkolá 2.ligy. V tomto ročníku nám pribudol pretekár Ondrej Staňo z MO SRZ Turčianske Teplice, nakoľko preteky 2.ligy chytajú už 4 členné družstvá. Jarné kolo organizovala MO SRZ Trenčín na ich trati na rieke Váh a jesenné kolo sme absolvovali na rieke Laborec vo Veľkých Kapušanoch. V tejto súťaži sme obsadili celkové 9.miesto z 12-tich družstiev.

V nasledujúcej sezóne 2019 sa zúčastnime pretekov 2.ligy. Termíny a miesta konania budú známe po januárovom zasadnutí sekcie LRU. Našim cieľom pre nasledujúcu sezónu je čo najlepšie umiestnenie v 2.lige a absolvovanie viacerých pohárových pretekov, o ktorých výsledkoch sa radi podelíme prostredníctvom tejto stránky. V priloženej fotogalérii sú spomenuté niektoré úspechy členov našeho športového družstva z predošlých ročníkov.

Za družstvo MO SRZ Šahy Luboš Taňaši